stavební vruty

stavební vruty RAPI-TEC

Stavební vrut

Stavební vruty jsou určeny pro dřevostavby, do krovů, na pergoly, do dřevěných mostů, k upevňování balkonů a tepelné izolace a dále pro použití všude tam, kde vznikají konstrukce na bázi dřeva (masiv, lepené vazníky, OSB desky, dřevotřískové desky, překližky a další).) 
Stavební vruty jsou předurčeny pro spoje v nosné konstrukci, ale pro své výhody se používají i v pomocných spojích.Mohou být jimi spojovány jak dřevěné díly, tak jimi mohou být připojovány např. kovové díly k dřevěným dílům. Stavební vruty lze použít samostatně nebo s příslušným typem podložky. Při použití podložky dochází k ještě většímu sevření spoje než při použití samostatného stavebního vrutu.

 

Skladem máme tyto vruty:

Vrut bez předvrtání

Vrut bez předvrtání

Vruty bez předvrtání představují novou generaci vrutů, která přináší ve srovnání s běžnými vruty uživatelský komfort a lepší užitné vlastnosti. Jsou jedny z mála vrutů, které jsou již od průměru 3mm zastřešeny schválením DIBt a Stavebním technickým osvědčením v návaznosti na DIBt.
Tyto vruty mají ostrou jehlovou špičku, která usnadňuje zakousnutí do materiálu. Dvouchodý závit dává vrutu vysokou rychlost zašroubování a přitom zachovává vysokou úroveň vytrhovacích sil závitů z materiálu. Frézující závit snižuje tření na dříkové části vrutu při zašroubování - při použití bez předvrtání se vytlačený materiál snaží vrátit na původní místo. Frézující závit odfrézuje materiál, který by jinak vyvolával vysoké tření a dřík klouže materiálem s minimálním třením. Nakonec 24 drážek pod hlavou usnadňuje zapuštění zápustné hlavy vrutu do materiálu. Celé cestě vrutu výrazně pomáhá i kluzný lak, který o třetinu snižuje tření. 

 

Stavební vruty SK

Vrut SK

Stavební vruty SK jsou uživatelsky komfortní variantou stavebních vrutů s vysokými užitnými vlastnostmi a největší svěrnou silou ve spoji. Jejich parametry jsou optimalizovány podle zkušeností s předcházejícími generacemi stavebních vrutů. Samozřejmostí je použití bez předvrtání a vyžší pevnost spoje oproti běžnému spojovacímu materiálu.

 

Stavební vruty DUAL

Vrut DUAL

Stavební vruty DUAL přináší uživateli výhodu šestihrané hlavy se speciální geometrií. Jde o provedení stavebního vrutu, které přímo nahrazuje běžný vrut DIN 571 "Podstavák" a přináší uživateli maximální výhody stavebních vrutů. Samozřejmostí je použití bez předvrtání a vyžší pevnost spoje oproti běžnému spojovacímu materiálu. Speciální geometrie šestihranu umožňuje šroubovat vrut s vyosením osy vrutu proti ose šroubovacího nástroje.

 

Stavební vruty HBS

Vrut HBS

Stavební vruty HBS jsou uživatelsky komfortní variantou stavebních vrutů s vysokými užitnými vlastnostmi a nahrazují dříve nabízené typové řady. Jejich parametry jsou optimalizovány podle zkušeností s předcházejícími generacemi stavebních vrutů. Samozřejmostí je použití bez předvrtání a vyžší pevnost spoje oproti běžnému spojovacímu materiálu.