okna - kování

Má-li okno přinášet komfort a pohodlí do Vašeho domova, musí být v první řadě absolutně funkční, a to jak z hlediska bezproblémového užívání, tak z hlediska bezpečnosti.

Naše firma klade důraz na kvalitu použitých materiálů i jednotlivých komponentů. Proto se rozhodla spolupracovat s firmou ROTO. Tato německá firma, s dlouhou historii v oblasti stavebního kovaní, je již delší dobou na evropské špici ve svém oboru. Její výrobky řady NT vynikají svou funkčností, důmyslnou jednoduchostí konstrukce, vysokou mírou bezpečnosti a precizním zpracováním v každém detailu. Povrchová úprava pozinkováním a chromátováním s následným vytvrzením je zárukou moderního vzhledu a dlouhé životnosti. Právě pro tyto vlastnosti je ROTO NT právem označováno jako kování nového tisíciletí. 

PROFILOVANÁ KRYCÍ LIŠTA

Zcela nově profilovaná krycí lišta umožňuje optimální využití falcového prostoru. Časti, které obvykle ční do falcového prostoru,např.hlavičky vrutů,leží diky prolisovanému profilu v jedné rovině s vrchní plochou kování. Všechny zavírací čepy dosahují díky svému plošnému vedení vynikající hybné vlastnosti,které zůstávají trvale zachovány.

  

 

 

 

SPOJENÍ DÍLU NAKLAPNUTÍM

Tradiční převlečená spona odpadá, použitím nového typu spojovací technologie je vytvoření tvarového a silového spoje otázkou okamžiku: nasadit a přišroubovat. S větší přesností to již provést nelze.

   

  

ÚROVŇOVÁ A OVLÁDACÍ ZARÁŽKA

Další multifunkční komponent: integrovaný zvedák křídla zajišťuje dovíraní křídla do rámu vždy ve stejné výškové úrovni a zabraňuje svěšování křídla na klikové straně. Mimo to znemožňuje nechtěnou chybnou manipulaci kliky. Tím zvyšuje životnost a funkčnost okenního kování. 

 

 

 

ZAVÍRACÍ ČEPY

Seřizování, zavíraní a bezpečnost v jednom jediném dílu. Zavírací bod lze seřizovat jak jeho výšku tak i sílu kterou zavírá. Čep V splňuje požadavky nové bezpečnostní normy DIN V ENV 1627-1630 pro okna odolná proti vloupání i v bezpečnostní třídě číslo 3. 

  

 

RÁMOVÝ UZÁVĚR

Rámový protikus zavíracího bodu má dvě základní podoby podle nároků na úroveň bez bezpečnosti. Ve variantě B splňuje vysoké požadavky bezpečnostní třídy číslo 3.


  

 

RÁMOVÉ NŮŽKY

Speciální řešení rámových a křídlových nůžek dovoluje realizovat dvě polohy sklopení: buď 140 mm nebo 80 mm. Mechanizmus nůžek zároveň obsahuje pojistku zamezující přiklopení křídla průvanem.

  

 

SEN NEBO SKUTEČNOST?

Okna, která se samostatně otvírají a zavírají v závislosti na teplotě v interiéru, na klimatizaci či topení,která klásí pokus o vloupání na bezpečnostní centrálu, nejsou hudbou budoucnosti. Již dnes si můžete tento komfort dopřát i Vy.